איך לייצר ביטחון עצמי בכדורגל ולהפוך לשחקן מרכזי בקבוצה?

איך לייצר ביטחון העצמי בכדורגל כדי להפוך לשחקן מרכזי בקבוצה שלך?

כל הכדורגלנים, גם הגדולים ביותר, חווים ירידות בביטחון העצמי מידי פעם ומתחילים לפקפק ביכולת שלהם. הביטחון העצמי מושפע בדרך כלל מהיכולת במשחק האחרון או באימונים האחרונים ולעיתים גם מהביקורת העצמית שאתה מעביר על עצמך.

כדי לעזור לך לחזק את הביטחון העצמי שלכם, הנה שלושה טיפים שתוכל ליישם:

  1. הטיפ הראשון הוא להכין רשימת העצמה - רשום לעצמך 3 הצהרות חיוביות על עצמך שקשורות לכדורגל וליכולת שלך. לדוגמא:
  • אני עשיתי התקדמות גדולה השנה
  • אני אוהב את האתגר שבמצבים קשים
  • אני מתמודד טוב תחת לחץ

ברגע שתשלים את רשימת ההעצמה שלך רשום לעצמך אותם ותקרא לעצמך אותם בקול על בסיס יומי למשך שלושה שבועות. שים לב שהמשפטים צריכים לכלול רעיונות שקשורים למשחק שלך ולתפקיד שלך. הם חייבים להיות בעלי משמעות עבורך כך שתוכל לחזור עליהם בע"פ במהלך אימון, חדר הלבשה או אפילו במשחק.

  1. הטיפ השני הוא להכין רשימה של הישגי עבר - הרשימה הזאת היא בעצם תזכורת לכל הדברים שהגדולים שהשגת עד עכשיו וההוכחה שלך לעצמך שאתה מסוגל להשיג את זה שוב. לדוגמא:
  • הייתי השחקן המצטיין במשחק בתחילת העונה.
  • היתה לי עונה גדולה בעונה שעברה.
  • היה לי עצירה מדהימה במשחק שניצחנו.

בתרגיל הזה אל תחשוב על להיות צנוע, הרשימה הזאת היא רק בשבילך ואף אחד לא צריך לראות אותה חוץ ממך. חשוב שתהיה כמה שיותר ספציפי ועם זאת, הרשימה לא חייבת להיות קשורה בניצחון או בזכייה בפרס כלשהו.

  1. הטיפ השלישי הוא שימוש בדיבור עצמי:

נסה להיזכר במשהו שאמר לך מאמן או חבר שגרם לך לשחק טוב יותר. תיזכר איך הרגשת ואיך הצלחת להשתמש במילים האלה כדי לשחק טוב יותר. תחזור על המילים האלה לעצמך, כתוב אותם לעצמך ותשתמש בהם כשאתה צריך אותם.

מומלץ מאוד לעדכן מידי פעם את הרשימות שהכנת. לאחר תקופה שהרשימות הופכות לשיגרה, כדאי מאוד להחליף אותם ברשימות חדשות ומעודכנות, להוסיף ולהסיר לפי התחושות שלך.

אם אהבתם את הסרטון אתם מוזמנים להפיץ אותו עם כל החברים שלכם ואם עדיין לא קיבלתם את סדרת הסרטונים שלי שתסביר לכם איך להתאושש במהירות מטעות במשחק ולהציג יכולת שיא כבר בפועלה הבאה, תלחצו על הלינק שמופיע ממש מתחת לסרטון הזה וקבלו מיידית את המתנה.

פייסבוק
Google+
טוויטר
שלחו במייל
וואטסאפ

פוסטים נוספים

© כל הזכויות שמורות לפיני סנקש. האתר נבנה על-ידי מייקל פארבר.