השחקן שלך לא עושה את מה שאתה מבקש ושאתה מנסה לעזור לו אתה מקבל שחקן כועס ומתוסכל? איך להעביר ביקורת בכדורגל בצורה אפקטיבית?

איך אומרים ביקורת ואיך עושים את זה בסטייל? אז קודם כל הביקורת שאתם מעבירים על השחקנים שלכם היא לגיטימית והשחקנים שלכם צריכים שאתם תעבירו עליהם ביקורת. הם לא יוכלו להשתפר אם לא תעשו את זה. השאלה היא איך עושים את זה והיום אנחנו נדבר על ההבדלים בין ביקורת הרסנית לביקורת בונה.

מטרת הביקורת היא תיקון סטיות מהמטרה, אבל עוד לפני שניגע בתיקון אני רוצה לגעת במטרה. האם השחקן שלך יודע מה המטרות שהוא צריך להשיג במשחק? האם ישבת איתו והסברת לו מה אתה מצפה ממנו? "טוב, ברור שהחלוץ שלי יודע שהתפקיד שלו הוא לכבוש שערים". לא אחי, לכבוש שערים זאת התוצאה של הפעולות שלו, האם הוא יודע מה הפעולות שאתה מצפה ממנו לעשות על המגרש כדי להשיג את התוצאה שאתה רוצה? או שאתה צועק לו רק את מה שאתה לא רוצה שהוא יעשה? כי לצעוק לשחקן "למה אתה מעביר שחקנים?" זה לא אותו דבר להגיד לו "תמסור". תחשוב על זה ואנחנו נחזור לנקודה הזאת בהמשך.

נחזור לעניין הביקורת, מה הבעיה איתה? הבעיה היא שאם אתה לא יודע להעביר ביקורת אתה תקבל את התוצאה ההפוכה ממה שאתה מצפה לקבל, במקום לקבל שחקן שמבין ומשפר אתה מקבל שחקן שנעלב ממך, כועס עלייך או אפילו מחזיר לך צעקות! בסוף, הוא גם יפסיק להקשיב לך, אם זה מוכר לך אז אני רוצה שתחשוב על השחקן הזה להמשך הכתבה וצא מנקודת הנחה שהבעיה היא לא בשחקן שלך, אלא הבעיה בך. זה סימן שאתה לא יודע להעביר ביקורת.

יותר מידי תלונות והערות, להגיד "לא ככה" ו-"אל תעשה" מייצר אנטי, תתפלא אבל השחקן הזה שיש לך בראש עכשיו, הוא מוכן לשמוע ביקורת, אבל לא יותר מידי. במערכת היחסים שלך עם השחקן אתה צריך לשמור על מינון של 20% ביקורת ו-80% מחמאות. תשאל את עצמך עכשיו: מתי בפעם האחרונה נתת מילה טובה לשחקן הזה? עד כמה באופן כללי אתה נותן מחמאות לשחקנים שלך? 99%  מהזמן אתה עסוק בביקורת ואולי רק 1% זה מחמאות.

כשאתה צועק שומעים אותך, כשאתה מדבר מקשיבים לך, כשאתה מחייך אוהבים אותך.

אז בוא נתחיל להיות מעשיים, אמרתי בתחילת הכתבה שאם ישנה בעיה אז היא מתחילה אצלך כי כנראה שאתה לא מעביר את הביקורת בצורה נכונה ואתה תצטרך לבנות את היחסים שלך עם השחקן מחדש. השינוי כנראה לא יורגש מחר, זה תהליך שאתה תצטרך לעשות אם אתה רוצה להרוויח את השחקן בחזרה (וגם לקבל חדר ההלבשה בריא יותר).

אז אם הביקורת היא תיקון הסטיות מהמטרה, השלב הראשון הוא להגדיר עם השחקן את המטרות שלו למשחק. תכין לעצמך רשימה של 10 תכונות או מאפיינים טובים שיש בשחקן, קח את השחקן לשיחה ותשתמש ברשימה הזו כדי לבנות מחדש את האמון של השחקן בך. תשבח אותו על הדברים האלה, ותראה לו את ההערכה שלך. תשתמש ברשימה הזאת כדי לבנות ביחד עם השחקן את הדרך והמטרות למשחק שיתאימו ליכולות שלו ושהוא יסכים לקבל עליו את המטרות האלה.

עכשיו כשיש תיאום ציפיות ברור בינך לבין השחקן אפשר לטפל בביקורת על הפעולות שלו על המגרש. אחרי השיחה שלך עם השחקן אתה תהיה יותר רגוע ומאופק שמור על המצב הזה עד לסיום המשחק, ביקורת לא מעבירים בכעס ולא בפני כולם, אלא בכבוד וברוגע. אם יש לך דברים להגיד לשחקן בזמן המשחק תתמקד במה שאתה רוצה שהוא יעשה ולא במה שאתה רוצה שהוא יפסיק לעשות.

לדוגמא, אם החלוץ שלך מסר בתוך הרחבה ואתה רוצה שהוא יבעט לשער, תנחה אותו לבעוט ואל תתייחס למסירה. ברגע שאתה שואל "למה אתה מוסר?" המטרה שלך היא שהוא יפסיק למסור אבל מה שאתה עושה זה להתייחס לפעולה הלא רצויה, השחקן מפרש את זה כביקורת וכל מה שיש לו בראש עכשיו זה המסירה. אתה רוצה להניע אותו לבעוט, אז תדבר על הבעיטה.

את השיפורים תעשה באימון הקרוב (ולא מיד אחרי המשחק) בצורה דומה לתהליך המתואר.

שיהיה בהצלחה!

  • הפוסט נכתב במקור עבור מגזין המאמנים קאוצ'ים http://www.coachim.co.il/magazine/
פייסבוק
Google+
טוויטר
שלחו במייל
וואטסאפ

פוסטים נוספים

© כל הזכויות שמורות לפיני סנקש. האתר נבנה על-ידי מייקל פארבר.