מה מניע אנשים לפעול? למה שחקנים מסויימים קולטים את מה שאחרים לא קולטים? האם ישנה הגדרה אחת שנכונה לכולם? איך להכניס מוטיבציה לשחקנים ועבודה אפקטיבית במגרש?

אחת הדרכים היעילות ביותר לגרום לבנאדם לבצע משימה מסויימת היא על ידי כך שהוא יצליח להבין את המשמעות של המשימה בצורה עמוקה, כזאת שהוא יוכל להזדהות איתה, ירגיש שהוא מסוגל להגשים אותה ויבין איזה ערך הוא נותן בכך שהוא מבצע את המשימה.

מסתבר שלרוב הכדורגלנים אין סל של פעולות שהם יודעים שעליהם לעשות לצורך הצלחת הקבוצה. המטרה הקבוצתית היא ברורה - לכבוש יותר שערים ממספר השערים שהקבוצה סופגת, ומכיוון שזאת המטרה הקבוצתית, לרוב, השחקנים בקבוצה רואים בזה גם כמטרה אישית, כל הקבוצה צריכה לעשות התקפה כדי לכבוש וכל הקבוצה צריכה לעשות הגנה כדי לא לספוג - לכאורה נשמע פשוט.

אלא שזה לא בדיוק המצב כשאנחנו מדברים על כדורגל מקצועני, כי ההגדרה "לעשות התקפה" עבור מגן היא שונה ביחס לאותה הגדרה עבור חלוץ ואפילו בין סוגים שונים של חלוצים, כזה שמתבסס על המהירות שלו ואחר שניחן במשחק ראש טוב, עבור כל אחד מהם תהיה הגדרה קצת אחרת. כולם יעשו הגנה, וכולם יעשו התקפה, אבל ראוי שהחלוץ שלי ידע האם אני מצפה ממנו לרדת עד לחצי המגרש כאשר הקבוצה נמצאת במצב של התגוננות, או שאני מצפה ממנו להגיע עד לרחבת ה-16 ולייצר בונקר.

משל הדג והעץ

אני רוצה להכנס רק לרגע לעומקו של הנושא הזה כדי להבהיר את העניין ואשתמש בדוגמת החלוץ המהיר והחלוץ עם משחק הראש. נניח לרגע שהחלוץ המהיר מנצל את המהירות שלו ופורח על המגרש, הוא רואה אותך (המאמן) משבח אותו ומרוצה מאוד מהיכולת שלו, בזמן שהוא יושב על הספסל. מה שחושב החלוץ עם משחק הראש הוא שאתה אוהב חלוצים מהירים, וכדי שהוא יוכל לשחק בהרכב הוא צריך להראות לך שגם הוא יכול להשתמש במהירות שלו בצורה יעילה.

יש משפט שאומר "אם תשפוט דג על פי היכולת שלו לטפס על עץ, הוא יחיה את כל חייו באמונה שהוא טיפש" וכך גם כאן, אם שחקן איטי ישפוט את עצמו על סמך היכולת שלו לרוץ מהר הוא יפתח דימוי עצמי נמוך שבו הוא לא מספיק טוב עבורך הקבוצה ולכן חשוב להבהיר לו מה אתה מצפה ממנו לעשות על המגרש בהתאם ליכולות שלו ואם נכנס חלוץ עם משחק ראש טוב, כל הקבוצה צריכה לדעת האם לעבור לשחק עם כדורי גובה לרחבה או להמשיך לשחק עם כדורי עומק כמו ששיחקו לפני כן עם החלוץ המהיר.

איך גורמים לזה לקרות?

לכל אדם יש את האמת שלו, בדרך כלל כשאנחנו מנסים להכניס רעיון מסויים לתוך ראשו של מישהו שנמצא מולנו יהיה לנו קשה לשכנע אותו אלא אם נגרום לו להזדהות עם הנושא עליו אנחנו מדברים. ברגע שהוא יצליח לראות את הרעיון בתוך הראש שלו כאמת הוא ישכנע את עצמו שהדבר הזה הוא נכון. אם תגיד לשחקן שלך משפט כמו "כשאתה נמצא 20 מטר מהשער, תבעט!" הוא ישמע את מה שאתה אומר ואם הוא יזדהה עם זה הוא יתהלב ויבצע אבל יש דרך יותר פשוטה והיא פשוט לשאול אותו מה דעתו.

מה אתה חושב שהן היכולות החזקות שלך שאותן אתה יכול לתרום לקבוצה? למה כדאי לי להשתמש בך?

מן הסתם, תהיה בו תשוקה גדולה שתשתמש בו כמה שיותר והוא ימצא את התשובות שנכונות לו. עם עזרה והכוונה נכונה אתה תוכל לגרום לו לראות דברים שהוא לא מייחס אותם ליתרונות, אם תשאל אותו מה הוא חושב בנוגע לזה והאם לדעתו הוא טוב בזה, סביר להניח שהוא יקלוט שזה אחד היתרונות שלו.

כדאי שהרעיון הזה יבוא לידי ביטוי גם באימוני הקבוצה, השחקנים צריכים לדעת שיש חלוץ מסוג מסויים אנחנו משחקים באופן אחד וכשיש חלוץ מסוג אחר משחקים בצורה אחרת. כשאתה מבצע תרגיל באימון אל תניח שהשחקנים שלך מבינים את למה אתה מבצע דווקא את התרגיל הזה, גם אם הם מבינים את הסיבה תעלה את זה שוב לדיון כדי שזה יהיה בתודעה שלהם.

כשמסיימים משחק, שאל אותם מה היה טוב? מה אפשר לשפר? על מה הם חושבים שצריך לעבוד השבוע? הם יתנו לך את התשובות, הכי נכונות להם, זה יגבש את הקבוצה וברגע שאתה תפעל לפי המסכנות שנולדו בחדר ההלבשה הם גם ירגישו יותר מחויבים. דיברנו על זה שצריך לעבוד על הנעת הכדור, עכשיו אנחנו הולכים לעשות את זה. אז הם יבינו למה מבצעים דווקא תרגול כזה ולא משהו אחר.

לסיכום, אנשים פועלים כשהם מבינים "מה יצא לי מזה?", המשמעות היא זו שמכריעה בסופו של דבר ואם הבנת את המשמעות של הכתבה הזאת אתה תפעל. עם זאת כמו שאמרנו קודם, מכיוון שאנחנו מדברים כאן על אימון מנטלי, יהיה לא פייר לשפוט אותך כמאמן על סמך יכולות שאתה לא מיומן בהן. בדיוק כמו החלוץ.

  • הפוסט נכתב במקור עבור מגזין המאמנים קאוצ'ים http://www.coachim.co.il/magazine/
פייסבוק
Google+
טוויטר
שלחו במייל
וואטסאפ

פוסטים נוספים

© כל הזכויות שמורות לפיני סנקש. האתר נבנה על-ידי מייקל פארבר.