בקרוב נתחיל את ההכנות לעונה החדשה והמשימה הראשונה שתעמוד בפנינו היא לייצר את המעבר מאוסף שחקנים לקבוצה.

אתם בטח כבר יודעים שלא כל אוסף שחקנים ראוי להיקרא "קבוצה", ולא משנה כמה מוכשרים השחקנים שיש לכם בסגל זה לא מובן מאליו שהם יהפכו להיות קבוצה, בוודאי לא הקבוצה הכי טובה שהיא יכולה להיות. בגיליון הזה החלטתי לדון בנושא הזה כדי לעזור לכם לבנות קבוצה אמיתית.

קודם כל נגדיר את המושג: קבוצה - "שני אנשים או יותר בעלי מיומנויות משלימות הפועלים ביחסי גומלין, למען מטרה משותפת, מורכבת שבכדי להשיגה נדרש שיתוף פעולה הדדי בין החברים ותרומה פונקציונאלית של כל אחד מהם, תוך הסכמה על מטרות יעדים וצורת העבודה. תוך תלות ואחריות הדדית למטרות ולצמיחה של חברי הצוות"

אז אחרי שהבנו את זה נסכים שתצטרכו לעבור תהליך מסוים בכדי שחבורת השחקנים שלכם תתפקד כקבוצה יעילה ע"פ המודל של טוקמן ישנם 4 שלבים בתהליך שצריך הכיר:

שלב ראשון: ההתהוות:

גם אם רוב השחקנים בקבוצה שלך כבר מכירים אחד את השני בתחילת עונה חדשה השחקנים יבחנו מחדש את מעמדם בקבוצה (בייחוד אם יש שחקנים חדשים) ואת המאמן מבלי להיכנס לעימותים. השחקנים יחפשו תשובות לשאלות הבסיסיות ביותר "מה המטרה של הקבוצה?" ו-"איך אני משתלב בתוך הקבוצה?"

שלב שני – סערה:

לאחר השלב הראשון השחקנים יתחילו לשאול את עצמם על תחומי האחריות של כל אחד, השלב הזה עשוי ליצור ליקויים במשחק הקבוצה וקונפליקטים לגבי תחומי האחריות של השחקנים בקבוצה. כאן עשויים להיות עימותים ברמה המקצועית והאישית. כל עוד לא מדובר כאן בהפרעות משמעת חמורות זה סימן עבורך שהקבוצה מתקדמת, תרשה לעצמך לשמוח.

שלב שלישי – גיבוש:

מתקבלת הסכמה כוללת בקבוצה על התפקידים וחלוקת האחריות. הקבוצה מסוגלות לקבל החלטות גדולות ביחד ומקבלת על עצמה את המאמן כסמכות עליונה. המחויבות והאחדות חזקים מאוד והשחקנים מתחילים להיפגש גם מחוץ לקבוצה באירועים חברתיים שונים. בשלב הזה הקבוצה מתחילה לפתח סגנון משל עצמה מייעלת את התהליכים בה.

שלב רביעי – הביצוע האפקטיבי:

השלב האחרון הוא השלב בו הקבוצה כבר מתפקדת בצורה אפקטיבית. כל אחד בקבוצה יותר בבירור מדוע הוא עושה את מה שהוא עושה. יש לקבוצה חזון משותף והוא מסוגל לעמוד בפני עצמו ללא תלות במאמן או גורם חיצוני אחר. בשלב הזה כבר יש דגש על הצבת יעדי על והקבוצה מקבלת החלטות בעצמם בהסכמת המאמן. אם יצוצו חילוקי דעות הם יפתרו בקלות בזכות האוירה החיובית בקבוצה

אז אחרי שעברנו על השלבים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לייצר קבוצה אפקטיבית:

  1. הגדרת המטרה של הקבוצה – תדאג שתהיה מטרה לקבוצה ושהיא תהיה מקובלת על השחקנים בקבוצה כדי שירגישו מזוהים עם המטרה הזאת.
  2. הבהרת חלוקת התפקידים בקבוצה – לכל שחקן בקבוצה צריך להיות ברור מה תפקידו ברמה של הפעולות שעליו לבצע על המגרש ולא לצאת מנקודת הנחה שזה ברור. יותר מזה, השחקנים צריכים לדעת גם מהם הפעולות השחקנים שלהם על המגרש אחראים עליהם. ככל שתגדיר בצורה יותר ברורה את מה האחריות של כל שחקן כך השחקנים יתאמצו יותר לבצע את המטרות האלה.
  3. ניהול קונפליקטים – כדי לייצר קבוצה שעובדת כצוות נרצה לייצר סיטואציה שבה השחקנים פותרים את הבעיות בניהם ומגיעים להסכמה שמקובלת על שניהם. חשוב להימנע מלקיחת עמדה במצבים כאלה כדי לא ליצור משבר אמון מול אחד הצדדים.
  4. יצירת מנגנונים לפיתוח אחריות הדדית – זה לא פשוט לייצר כימיה בין שחקנים כך ששחקן אחד יעזור לשני בביצוע תפקידו. כדאי לפתח תהליכים בהם השחקנים יהיו אחראים על משימות בקבוצה שדורשות סנכרון ושיתוף פעולה.
  5. הכרה והערכה פומבית לעבודת הצוות – עבודת צוות ומחויבות למטרה המשותפת זוכה להכרה בדרך כלל, רק בעקבות משבר. מומלץ להתייחס לעבודת הצוות באופן קבוע, להעריך ולשבח הצלחות של שיתוף פעולה בין השחקנים, מה שיעודד התנהגות דומה בהמשך.

אני בטוח שתפיקו הרבה מאוד ערך ברגע שתיישמו את הפעולות האלה בקבוצה שלכם, אבל רגע לפני שאתם מתחילים לבנות את תלכיד השחקנים תזכרו את המשפט הבא: "כשאני בונה צוות, אני קודם כל מחפש אנשים שאוהבים לנצח. אם אין כאלה, אני מחפש אנשים ששונאים להפסיד"

  • הפוסט נכתב במקור עבור מגזין המאמנים קאוצ'ים http://www.coachim.co.il/magazine/
פייסבוק
Google+
טוויטר
שלחו במייל
וואטסאפ

פוסטים נוספים

© כל הזכויות שמורות לפיני סנקש. האתר נבנה על-ידי מייקל פארבר.