איך להציג במשחק כדורגל יכולת גבוהה כמו באימונים?

 

 

איך להציג במשחק כדורגל יכולת גבוהה כמו באימונים?

הקושי הגדול של כדורגלנים רבים הוא שיש פער בין היכולת שהם מציגים באימונים לבין מה שהם מציגים במשחק של הקבוצה במסגרת תחרותית. בסיום הסרטון הזה המטרה שלי היא שתתחיל לקחת סיכונים במשחק, וממש עכשיו אני הולך להסביר לך למה דווקא לקחת סיכונים במשחק זה המפתח שלך שלך להצגת היכולת הגבוהה והאמיתית שלך על המגרש.

באימונים כשאתה לא מצליח לבצע את מה שתיכננת אין לזה השפעה על הקבוצה כולה, אז אתה מרגיש חופשי יותר לנסות ולבצע טעויות, אמנם גם באימונים אתה בטח משתדל לא לטעות, אבל אתה מבין שאין לזה משמעות מבחינת הקבוצה. במילים אחרות מה שמאפשר לך להציג יכולת גבוהה באימונים היא העובדה שאתה פחות מפחד לטעות וזה אומר שאתה מוכן לקחת יותר סיכונים.

חשוב לי שתזכור שלפני שאתה כדורגלן אתה קודם כל בנאדם ובלי להיכנס ליותר מדי תאוריות, אנשים הם יצור חברתי שחי בקבוצות והפחד שתעשה טעות שתפגע בקבוצה שאתה חי בה מושרש בנו עוד מימי האדם הקדמון, וההשפעה של זה היא שוות ערך לנידוי מהשבט, או במילים אחרות פחד מוות.

אז אמנם בכדורגל זה לא באמת פחד מוות, אבל עמוק בפנים אתה כבר מספר לעצמך סיפורים שלילים על מה שעלול לקרות אם הפעולה שלך לא תצליח:

  1. לא ימסרו לי יותר
  2. יצעקו עלי
  3. המאמן יחליף אותי

ועוד כל מיני סיפורים שרובם רק בראש שלך ולמען האמת אם תחשוב על זה לרגע אתה תגלה שאפילו אם לא תצליח בפעולה שלך סביר שהסיפורים האלה לא באמת יתממשו במציאות.

אז מה עושים כדי לשמור יכולת גבוהה לאורך כל המשחק?

הטיפ שלי אלייך להיום הוא לאפשר לעצמך לטעות גם במשחקים, תזכור שמי שלא מנסה לא טועה אבל גם לעולם לא יצליח, אם אתה נמנע מלנסות, זה לא מפתיע שאתה לא מצליח להציג את היכולת שאתה יודע שאתה מסוגל להציג, אתה פשוט צריך לשים את הפוקוס על התרומה שאתה יכול לתת לקבוצה ולא על הדברים השלילים שסיכוי מאוד נמוך שיקרו גם אם הפעולה שלך לא תצליח כמו שרצית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
השארת תגובה

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן