איך לשמור על מוטיבציה נכונה לאורך כל משחק הכדורגל?

 

איך לשמור על מוטיבציה גבוהה לאורך כל המשחק?

שחקני הכדורגל הטובים בעולם יודעים לשמור על רמת מוטיבציה המתאימה להם לאורך המשחק ואפילו העונה. אנחנו רואים את השחקנים הגדולים בעולם רק הולכים ומשתפרים, שוברים עוד ועוד שיאים ולמרות שנראה שהשיגו הכל עדיין שומרים על מוטיבציה גבוהה ונכונה לאורך משחקים רבים ועונות רבות.

למרות שזה נשמע דיי פשוט, למעשה זה לא ככה, רמת המוטיבציה שלנו מושפעת מגורמים רבים וזה אתגר עבור שחקנים רבים להגיע לכל משחק עם רמת מוטיבציה נכונה, זאת עבודה מנטלית שחשוב שתעשה אם אתה רוצה להגיע בשיא היכולת שלך לפני כל משחק ולעשות את זה לאורך זמן.

יש מספר גורמים שמשפיעים על רמת המוטיבציה שלך ושאתה רוצה למנוע מהם להשפיע עלייך:

  1. הקבוצה שלך – כדורגל הוא משחק קבוצה וכל שחקן משפיע על השחקן השני. יכול להיות שאתה הגעת למשחק במוטיבציה הנכונה אבל אתה מרגיש שכמה שחקנים בקבוצה שלך עם מוטיבציה נמוכה. במקרה כזה אתה כנראה תתחיל להגיד לעצמך משפטים כמו "בשביל מה אני מתאמץ שהם בכלל לא רצים ולא מתאמצים?" ומה שקורה במקרה כזה זה שלמרות שאתה הגעת עם רמת מוטיבציה מתאימה ובאת לעבוד קשה, אתה מתחיל להתאים את עצמך לרמת המוטיבציה של שאר השחקנים
  2. הקבוצה שאתה משחק נגדה – הרבה פעמים אנחנו רואים קבוצות גדולות מפשלות מול קבוצות קטנות, זה בולט במיוחד בכדורגל הישראלי במעברים בין המשחקים באירופה לאלה בליגה או של קבוצות בליגות הנמוכות שמצליחות להוציא מעצמם יותר במשחקי הגביע. המכנה המשותף בשני המכרים הוא שהקבוצה הקטנה מגיעה עם מוטיבציה נכונה למשחקים נגד הקבוצה הגדולה. מנגד, חלק מהשחקנים שמשחקים בקבוצות קטנות מגיעים חסרי מוטיבציה למשחק נגד קבוצה גדולה כי הם חושבים שגם ככה אין להם סיכוי אז אין מה להתאמץ.
  3. התוצאה במהלך המשחק – אם אתה מוביל או נמצא בפיגור רמת המוטיבציה שלך יכולה לרדת מהמחשבה שהכל אבוד וכבר אין סיכוי לשנות את גורל המשחק.

אז מה עושים כדי לשמור על רמת מוטיבציה נכונה לאורך כל המשחק?

לוקחים אחריות – אתה האחראי הבלעדי לרמת המוטיבציה שלך ואתה צריך להמשיך להשקיע, להתאמץ, להיחלם ולשמור על רמת המוטיבציה שלך לאורך כל המשחק וללא תלות בשחקנים האחרים.

סחוף אחרייך את השחקנים ואם זה קשה לך בהתחלה, בחר לך שחקן או שניים שאתה יכול לסמוך עלייהם ולהשפיע עליהם וגרום להם לשחק במוטיבציה לאורך כל המשחק. כשתשפיע עליהם הם יוכלו להשפיע על עוד שחקן או שניים וככה להגיע לכל הקבוצה.

לסיכום, האחריות שלך יכולה לעשות את ההבדל ולגרום לקבוצה שלך להצליח יותר, הדוגמא האישית שלך והיכולת שלך להוביל את החברים שלך להתמיד במוטיבציה לאורך כל המשחק לא רק שתגרום לקבוצה שלך לשחק יותר טוב, אלא גם תהפוך אותך להיות שחקן דומיננטי יותר בקבוצה.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
השארת תגובה

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן